Dexfolio | $DEXF | dexfolio.org

Sep 27, 2021

4 min read

Dexfolio, Kullanıcılara Güvenilir Küresel Varlık Fiyatları Sunmak için Chainlink Fiyat Akışlarını Uygulamasına Entegre Ediyor- Turkish

Dexfolio, mobil uygulamasındaki analitik araçları paketine güvenilir varlık takibi eklemek için sektör lideri Chainlink Fiyat Akışları’nı entegre ettiğimizi duyurmaktan gurur duyar. Chainlink Fiyat Akışlarını entegre ederek, portföylerini takip eden kullanıcılar, merkezi ve merkezi olmayan borsalardaki fiyatların bir toplamını yansıtan son derece güvenli ve güvenilir kıyaslamalara erişebilecek ve Dexfolio uygulamasında kullanıcılara sunulan verilerin seviyesini yükseltmeye yardımcı olacak. En önemlisi, kullanıcılar çeşitli portföy kararları verirken bir borsa fiyatlarını Chainlink Fiyat Akışları ile karşılaştırabilir.

Chainlink Price Feeds’in nasıl çalıştığına ve Dexfolio’ya sağladığı avantajlara daha derinden bakalım;

Blok zincirlerin sadece bir kavram olduğu zamanlarda, geliştiriciler, banka gibi güvenilir bir üçüncü taraf olmadan merkezi olmayan işlemlerin nasıl gerçekleşebileceğini düşünmeye başladılar. Bunu, iki taraf arasında bir anlaşmanın oluşması ve koşulların yerine getirilmesi durumunda işlemin otomatik olarak gerçekleşeceği zincire özel kodlar ekleyerek başardılar. Blok zincirinde yürütülen bu koşullu işlemler, akıllı sözleşmeler olarak bilinir hale geldi.

Merkezi olmayan bir oracle ağı (DON), DeFi gibi herhangi bir akıllı sözleşme ekosisteminin önemli bir parçasıdır. DON’lar, akıllı sözleşmelerin üzerinde çalıştıkları yerel blok zincirinin dışından bilgilere erişmesini ve bunları kullanmasını sağlar.

DON’lar tek bir bilgi kaynağına güvenmez veya harici verileri blok zincirine almak ve iletmek için tek bir düğüm kullanmaz. Bunun yerine, bir API veya farklı bir blok zinciri gibi bilgileri almak için merkezi olmayan bir Oracle düğümleri ağı kullanırlar. Düğümler daha sonra topladıkları bilgileri toplayarak blok zincirine iletilen tek bir güven yanıtı oluşturur.

Zincire bağlandıktan sonra, akıllı sözleşme, bir kullanıcının kredi vermeden önce borçlanma kapasitesini hesaplamak için bir fiyat akışına atıfta bulunan merkezi olmayan bir borç verme-borç alma piyasası gibi, mantığını tetiklemek için verileri kullanabilir. Bu nedenle, merkezi olmayan bir oracle ağı, merkezi bir oracle’dan daha güvenilir ve güvenilir olarak kabul edilir.

Chainlink, blockchain endüstrisinin en yaygın olarak kullanılan ve zaman içinde test edilmiş merkezi olmayan oracle ağıdır. Chainlink, DeFi uygulamaları için zincir üzerinde hassas, kurcalamaya karşı korumalı fiyat verileri sağlayan ve önde gelen DeFi protokolleri için on milyarlarca dolarlık değerin güvence altına alınmasına yardımcı olan, merkezi olmayan oracle ağları olan Chainlink Fiyat Beslemeleri de dahil olmak üzere önceden oluşturulmuş çeşitli hizmetler sunar.

Akıllı sözleşmeler dünyasında birçok tuzak olsa da Dexfolio, Chainlink’in gücünden yararlanan bir uygulama geliştirerek bunları azaltmayı hedefliyor. Chainlink Fiyat Haber Akışlarına erişim sağlayarak, Dexfolio kullanıcıları çok çeşitli üst düzey varlıklar üzerinde güncel ve güvenilir fiyat bilgilerini parmaklarının ucunda bulundurma konusunda kıskanılacak bir konumdadır.

Chainlink Fiyat Akışları, Dexfolio uygulamasında bireysel DEX fiyatlarının yanında görüntülenecektir. Kullanıcılar daha sonra uygulamada görmek istedikleri verileri seçebilecekler. Kullanıcılar ayrıca bireysel DEX’lerde ödenen token fiyatlarını Chainlink’in daha geniş piyasa fiyatlarıyla karşılaştırabilir ve bu da kullanıcıların hangi borsayı kullanacakları konusunda verimli ve bilinçli kararlar vermelerini sağlar.

Ek bir özellik olarak, kullanıcılar desteklenen varlıklar için DEX fiyatları yerine Chainlink destekli varlık fiyatlarını almayı seçebilecek ve kullanıcının fiyat verileri ve portföy değeri için herhangi bir tek borsaya olan bağımlılığını ortadan kaldıracak ve bunu yüksek doğrulukta fiyat verileri kaynaklı ile değiştirebilecek. çok sayıda veri kaynağından

Chainlink Fiyat Akışlarının başarısının arkasındaki önemli tasarım seçeneklerinden bazıları şunlardır:

  • Yüksek Kaliteli Veriler — Chainlink Fiyat Beslemeleri, yüzlerce borsadan toplanan, hacme göre hesaplanan ve aykırı değerlerden ve şüpheli hacimlerden temizlenen fiyat verilerine yol açan çok sayıda premium veri toplayıcıdan kaynak sağlar. Chainlink’in veri toplama modeli, API kesinti süresine, flaş çökme aykırı değerlerine ve flaş krediler gibi veri manipülasyon saldırılarına dayanıklı, doğru küresel piyasa fiyatları üretir.
  • Güvenli Düğüm Operatörleri — Chainlink Fiyat Akışları, önde gelen blok zinciri DevOps ekipleri, veri sağlayıcıları ve geleneksel kuruluşlar tarafından yürütülen bağımsız, güvenliği gözden geçirilmiş ve Sybil’e dayanıklı oracle düğümleri tarafından güvence altına alınır. Chainlink düğümleri, yüksek gaz fiyatları ve aşırı ağ tıkanıklığı sırasında bile güvenilirlik konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir.
  • Merkezi Olmayan Ağ — Chainlink Fiyat Akışları, veri kaynağı, oracle düğümü ve oracle ağı seviyelerinde merkezi değildir ve kesinti süresine ve veri sağlayıcı veya oracle ağı tarafından kurcalamaya karşı güçlü korumalar oluşturur.
  • İtibar — Chainlink, kullanıcıların düğüm operatörlerinin ve oracle ağlarının geçmiş performansını bağımsız olarak doğrulamasına ve ayrıca sunulan gerçek zamanlı fiyatları kontrol etmesine olanak tanıyan sağlam bir itibar çerçevesi ve zincir içi izleme araçları seti sağlar.

Dexfolio, kullanıcılarımıza DeFi genelinde yaygın olarak kullanılan doğru, merkezi olmayan fiyat beslemeleri sağlamak için Chainlink’ten yararlanacak ve Dexfolio uygulamasında esnekliği ve karar vermeyi artıracaktır. Chainlink Fiyat Akışlarını, birinci sınıf analiz araçları paketimize değerli bir ektir ve kullanıcılara bu entegrasyonun avantajlarını sunmaktan gurur duyuyoruz.

Chainlink, hibrit akıllı sözleşmeleri güçlendirmek için endüstri standardı oracle ağıdır. Chainlink Merkezi Olmayan Oracle Ağları, geliştiricilere herhangi bir blok zincirindeki akıllı sözleşmelerin yeteneklerini genişletmek için en geniş yüksek kaliteli veri kaynakları koleksiyonunu ve zincir dışı hesaplamaları güvenli hale getirir. Küresel, merkezi olmayan bir topluluk tarafından yönetilen Chainlink, şu anda merkezi olmayan finans (DeFi), sigorta, oyun ve diğer büyük endüstrilerde akıllı sözleşmeler için milyarlarca dolar değerinde güvence sağlıyor.

Chainlink, güvenli, güvenilir oracle ağları aracılığıyla kesin gerçeği sunmak için küresel işletmelerden blok zinciri ekonomisinin ön saflarındaki projelere kadar yüzlerce kuruluş tarafından güvenilen bir oluşumdur. Chainlink hakkında daha fazla bilgi edinmek için chain.link adresini ziyaret edebilir ve Chainlink bültenine abone olabilirsiniz. Chainlink Ağının tam vizyonunu anlamak için Chainlink 2.0 teknik incelemesini okuyabilirsiniz.

Solutions | Docs | Twitter | Discord | Reddit | YouTube | Telegram | GitHub

Dexfolio’da önce insan teknolojisine inanıyoruz, bu nedenle sektör lideri mobil uygulamamızı oluşturduk. Mantramız, kullanıcılarımız için kolay görev yönetimi sağlamak için her zaman eyleme dönüştürülebilir zeka olmuştur ve odak noktamız üstün UI/UX oluşturmaya olmuştur.

Kripto takibini kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmış mobil öncelikli uygulamamızı oluşturduk. Amiral gemisi Akıllı Uyarılar sistemimizle birden fazla jetonu takip etmek basittir ve sınırsız cüzdan bağlayabilme özelliği, kullanıcı dostu işlevselliğine katkıda bulunur.

Dexfolio, topluluk oylaması için teklifler oluşturabilen %5 veya daha fazla oy hakkına sahip olan pay sahipleri ile gerçekten merkezi olmayan bir yapıya sahiptir. Ek olarak, ziyaretçiler LP jetonlarını toplayabilir ve yönetime katılabilir.

Dexfolio, izleme için SaaS çözümleri sunmak üzere diğer sektör liderleriyle çalışmaktan da gurur duyar. Fon yatırımcılarına canlı izleme sağlamak için Lithium Ventures ile yakın bir şekilde çalışıyoruz ve gelecek için yeni ortaklık fırsatları ortaya çıkıyor.

Twitter | Reddit | YouTube | Telegram | Facebook | Website

A multi-DEX tracker with an intelligent alert system. $DEXF, our native token runs on Binance Smart Chain and is used for governance and pro features.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.